Az érzékeny és az érett bőr tisztítására használj mandula- vagy napraforgóolajat. A nyakat, arcot vékonyan bekenjük, és gyengéden dörzsöljük. Körülbelül egy percig végezzük, majd nedves pamutkendővel vagy vattával lemossuk.
A száraz bőr ápolására jól bevált a vazelin, kakaóvaj és babaolaj. Ezek már akkor is jó védőrétegek képeznek, ha rákenjük bőrünkre, aztán rögtön le is töröljük a felesleget.
Az olajat, krémet reggel és este is a nedves bőrre vigyük fel, így segítjük a hidratálást. Testünkre is alkalmazzuk ezt a megoldást! A fürdést, zuhanyozást úgy fejezzük be, hogy bőrünkön tiszta víz maradjon, így nedves állapotban kenjük rá a testápolót.
Ne csak az arcunkat, nyakunkat is tisztítsuk meg minden reggel és este. Ezt a műveletet mindig alulról kezdjük, s az áll irányába folytatjuk. Az alsó állkapocs vonalát pedig rendszeresen masszírozzuk meg, mert ide összpontosul minden feszültség és a gravitáció is. Ezzel késleltethetjük az arcbőr elernyedését, megakadályozhatunk fejfájást, fogászati problémákat is.
A nap káros sugarai siettetik a bőr öregedését, ezért mindig olyan hidratáló krémet vásároljunk, ami egyben fényvédő hatással is rendelkezik!
Reggelente hideg tejbe áztatott kendőt vagy vattát helyezzünk szemünkre, mert ez megnyugtatja, a bőrt pedig tonizálja. A szemhéjra egyébként is csak természetes tonizálókat használjunk! Ilyen még a friss uborka is.
Ha lehet, ragaszkodjunk a természetes körömhöz! A műköröm szép, de eltávolításával sérül körmünk felülete, gyenge és vékony lesz. Rendszeres manikűrrel, megfelelő kézkrém használatával széppé varázsolhatjuk kezeinket. A körömágyat és a körmöt rendszeresen dörzsöljük be A-vitamin tartalmú olajjal.
Az ajkakról az elhalt bőrt eltávolíthatjuk, ha puha fogkefével gyengén masszírozzuk. Ez még a vérkeringést is serkenti.
Nagyanyáink idejében, amikor még nem lehetett mindenütt fogkrémet kapni, sóval dörzsölték a fogínyt. Ezt a módszert nem a fogmosás helyettesítésére ajánljuk, hanem a fogíny egészségének megőrzésére, és a szájat is teljesen felfrissíthetjük így.
Ne felejtsük el a legfontosabbat: a fenti ápolási tanácsokat ne alkalomszerűen, hanem rendszeresen végezzük, mert csak így érhetünk el eredményt!